George Clooney :

6 Mayıs 1961 Kentucky doğumlu George, ABD’de yönetmen, yapımcı, senarist ve aktör. 1982 yılında Los Angeles’a taşındıktan sonra filmlerde konuk olarak rol almaya başladı. Asıl çıkışı ER adlı televizyon dizisinde gerçekleştiren aktör People Dergisinde 1997 ve 2006 yılının en seksi erkeği seçildi. 1997 yılında en iyi kombine sahip olan televizyon yıldızı 1997’de Robin ve Batman filminde batman’i canlandıran aktördür. Bu kadar bilgiden sonra ne kadar para kazandığından bahsedelim. Bir saatte 27.283 dolar kazanarak en çok para kazanan ünlüler arasında bir numaraya yerleşiyor.

Kylie Jenner :

10 Ağustos 1997 doğumlu Kylie Jenner model ve televizyon kişiliğidir. Bruce Jenner ve Kris Jenner’ın kızıdır. Kendall Jenner’in küçük kardeşi ve Kourtney Kardashian, Kim Kardashian, Khole Kardashian ve Rob Kardashian adında 4 üvey kardeşi bulunmaktadır. Baba tarafından ise 4 üvey kardeşi daha var. Kylie de ailesinde ki diğer kişiler gibi ünlü ABD’li genç televizyon kişiliği ve modeldir. Her dönem televizyon ve gazetelerde çok konuşuluyor ve dünya genelinde oldukça fazla kitlesi bulunmaktadır. Bu kadar ön bilginin ardından size Kylie Jenner’ın ne kadar para kazandığını söyleyeyim;  bu isim saatte 19.006 dolar para kazanmaktadır ve dünyanın en çok para kazanan ünlüleri arasında 2. Sırada yer almaktadır.

Sırada ki isim Dwayne Johnson çoğu insan bu isimi Hızlı ve Öfkeli filminden tanıd

ığına eminim her neyse başlayalım.

Sinema oyuncusu ve profesyonel güreşci olan Dwayne Jhonson 2 Mayıs 1972 tarihinde ABD’ nin California eyaletinde hayata gelmiştir. Annesi Ata Jhonson, babası Rocky Jhonson’dur. Güreşteki lakabı “The Rock” dur. Kendisi gibi babası da profesyonel bir güreşçidir. 1997 yılında WWE’ye geldi çoğu kişinin smackdown yada raw olarak tanıdığı televizyon programına geldi ve burada toplam 16 kere şampiyon oldu bu da yetmezmiş gibi WWE kemerini altıncı defa kazanan ilk isim oldu. 2002 yılının ardından Hollywood kariyerine daha fazla ağırlık veren Jhonson yavaş yavaş televizyon programlarından ayrıldı. Bu arada söylemeyi unuttum 13 Şubat 1997’de Triple H’i yenerek İntercotinental kemerini ilk defa kazandı Mart 1997 itibariyle de lakabı olan “The Rock” demeye başladı. Bu kadar bilginin ardından bu ünlünün ne kadar kazandığını paylaşacağım sizlerle bu ünlü tam olarak bir saat içerisinde 14155 Dolar kazanmaktadır. 

Ellen Degeneres:

Açık bir şekilde söyleyeceğim arada programlarını bende izliyorum ve gerçekten de eğlenceli bir program sunucusu. 26 Ocak 1958 yılında ABD’de hayata gelmiştir. 16 yaşındayken babası ile annesi boşanan Ellen annesinin yeni evlendiği eşi ve çocuklarıyla Atlanta’ya taşınmıştır. Ellen 1976 yılında Atlanta Lisesi’nden mezun olmuştur ve New Orleans Üniversitesine gitmiştir. Ellen Stand up kariyerine Texas’da küçük bir kulüpte başlamıştır. Ellen isimli televizyon programında başrolü oynamıştır. Dünyanın tartışmasız en popüler talk show programcısı olan Ellen 1997 yılında lezbiyen olduğunu açıkladı ve programın kitlesi baya bi arttı her ne kadar bazı sponsorlar sponsorluğunu çekse de program Emmy Ödülünü kazanmayı başardı. 1982 yılında ABD’nin en komik insanı Ellen olarak seçilmişti. Bu kadar bilginin ardından ne kadar para kazandığını söyleyelim sizlere bu isim saatte 9988 dolar kazanmaktadır. 

Son ünlümüz LeBroon James:

30 Aralık 1984 tarihinde Akron Ohio’da hayata gelen James, hayatının büyük bir kısmını Akronda geçirdi. Yoksul bir ailenin parçası olan James, çocukluğundan itibaren hep sporla ilgilenirdi. Başlarda futbola olan merakı ile ilgi çeken James 9 yaşında asıl kaderi olan basketbol ile tanıştı. İlk olarak Amateur Athletic Union’ın bir parçası olan NEO Shooting Stars ile mücadele veren James bir çok başarıya imza attı. Sonrasında lisede basketbol takımına giren James’in asıl hikayesi başladı. Okul takımında gösterdiği başarı ile önce yerel basın da sonrasın da ulusal basında medya ya haber oldu. ” Geleceğin en büyük basketbol yıldızının ilk adımlarını izleyin” adlı manşetlerle gazatelerde yer aldı. Henüz lisede böyle bir başarıya sahip olan James kendini zaten gösteriyordu ve şuan Lakers da 4 yıllık imza atan James’in kazandığı para saatte 9760 Dolar ile en çok para kazanan ünlüler arasında 5. sırada yer almaktadır. 

2 thoughts on “Dünyanın En Zenginleri Ve Saatte Kazandıkları Para”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir