arama

1 Haftada Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

 • Admin Admin

Sağlıklı saçlar genellikle ayda 0.25-0.5 arasında (0.64-1.27 cm) büyür. Bu, hızlı büyüyen saça sahip olmanın anahtarı sağlıklı saçlara sahip olmaktır! Saçlarınızı ılık su ile yıkayarak, bakım yaparak, tarayarak, düzenli olarak uçlarını alarak ve ısıtılmış şekillendirme cihazlarından (fön makinesi vs) kaçınarak bakım yapın. Bol miktarda vitamin ve mineral yiyin ve saçınızın güçlü kalmasına yardımcı olmak için bol bol yıkayın. Böylece hızlı saç uzatmanın en etkili yollarını elde edin.

Saçınıza Verilen Hasarı Önleme ve Güçlendirme

1.

Saçlarınızı korumak için sülfatsız saç bakım ürünleri kullanın. Saçınızın sağlıklı beslenmesini ve nemlenmesini sağlayan doğal maddelerden yapılmış saç bakım ürünleri ile saçınızın aldığı hasarı en aza indirin. Sülfat saçların daha kıvırcık ve kuru olmasını sağlar, bu da uzun vadede kırılmaya daha yatkın hale getirir.

Saçınıza kimyasal tedaviler uygular veya kullanırsanız, sülfat içermeyen saç ürünlerinin kullanılması fazlasıyla önemlidir.

2.

Keratin tedavisi gibi kimyasal tedavilerden kaçının. Keratin güçlü saçlar için gerekli olsa da, kimyasal tedavilerde yer alan bileşenler ve yüksek sıcaklıklar, iyi olmaktan çok daha fazla zarar verme eğilimindedir. Kimyasal tedaviler saçınızı zayıflatır, bu da kırılma ve dökülmeye daha zayıf hale getirir.

Keratin içeren şampuanlar ve kremler, esas olarak zarar veren kimyasal tedavilerden dolayı yararlı görülmekte.

3.

Kırılmayı önlemek için saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Saçlarınızı ılık su ile yıkayıp bitirdikten sonra, saç köklerinizi kapatmak için soğuk suyla durulayın. Bu, kıvırcıklık ve saç dökülme şansınızı azaltır.

Saçınızı soğuk veya ılık su ile yıkamak, daha sağlıklı olacağı ve bu nedenle daha hızlı büyüyebileceği anlamına gelir.

Saçlarınızı sıcak veya kaynar suyla yıkamaktan kaçının, bu da saçlarınızı nemlendirir ve bu sayede dökülmeye daha duyarlı hale gelir.

Ayrıca Bakınız:  Modern Kıvırcık Erkek Saç Modelleri 2020

Saçlarınızı genel olarak ılık suyla yıkasanız bile son olarak sadece birkaç saniye soğuk suyla yıkamanız yeterlidir.

4.

Saçınızı kurutmak için ince bir mikrofiber havlu kullanın. Mikrofiber bir havluda saçınızı kalın bir pamuklu havlu ile aynı şekilde sarın. Mikrofiber bir havlu, tüylü saçlara zarar vermeden saçınızı kalın bir pamuklu havlu ile aynı şekilde kurutur.

Saçınızı hava ile kurutmak da sağlıklı kalması için çok yardımcı olabilir. Saçlarınızı yaklaşık %60 oranında kurutmak için mikrofiber bir havlu kullanın ve ardından doğal olarak kurumaya bırakın.

5.

Pamuk yerine ipek veya saten bir yastık kılıfı kullanın. Yastık kılıfınızı ipek veya saten gibi yumuşak bir şeyle değiştirin. Pamuk yastık kılıfları saçınızda sürtünme yaratır, bu da hasara daha eğilimli ve büyümesi daha az olasıdır.

İpek veya saten yastık kılıfı kullanmak, daha az elektriklenmiş saç ile uyanacağınız anlamına da gelir.

6.

Daha hızlı büyüyen bir saça sahip olmak için, saçlarınızda maşa, düzleştirici, fön gibi aletleri kullanmayın. Saç düzleştiricileri ve kıvırma maşaları, nemi keserek saçınıza zarar verebilir ve kırılabilir. Saçlarınızı doğal olarak kurutun ve sıcak aletlerle şekillendirmekten kaçının.

Saçınız sağlıklı ve hasarsız olduğunda daha hızlı büyür.

7.

Saçlarınızı nemlendirmek için günde 2–3 L (68–101 f oz) su tüketin. Fazladan bir bardak ekleyerek ve alımınızı yavaşça artırarak her gün daha fazla su içmeye başlayın. Hidratlı kalmak, saçınızın daha uzun süre daha uzun süre büyümesine yardımcı olacak şekilde daha nemlendirilmiş ve sağlıklı hale gelebileceği anlamına gelir.

Sade su senin tek kaynağın olmalı, bitkisel çay da iyi bir seçenektir. Birçok meyve ve sebzede yüksek su içeriğine sahiptir.

 • Derya
  7 ay önce

  1 haftada hızlı saç uzatmak için neler kullanabilirim ürün olarak?

  5
  yorum beğen
 • Behice
  10 ay önce

  Saçlarım hiç hızlı uzamıyordu. Keratin saça iyi geliyor, saçın temel maddesi dedikleri için keratin yüklemesi yapmaya karar verdim. İnternette patentli doğal keratin bakım seti olan liquid keratine denk geldim. Alıp kullandım ve çok faydasını gördüm. Saçlarım çok hızlı uzadı.

  3
  yorum beğen
 • filiz
  1 sene önce

  Saçlarımın her zaman uzun bakımlı ve sağlıklı olmasını istiyorum ama hep uzamaya başladığında kırıklar oluyor ve uzama duruyor kestir yine aynı uzunluğa gelince aynı durum bu yüzden sağlıklı uzatma yolu ararken likit keratin dip bakım yağı ile karşılaştım tavsiye üzerine saçlarım likit keratin den sonra sağlıklı uzuyor ve normalden hızlı uzamasına rağmen kırık falan da yok uzamada durmuyor yıpranma olmadığı için uzun saç seven benim için likit keratin dip bakım yağı vazgeçilmez.

  3
  yorum beğen