Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulmak İçin En Kolay Yöntem

Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulmak İçin En Kolay Yöntem

Merhaba BlogAracı.com okurları, bugün herkesin ortak sorunu olan telefon bağımlılığından kurtuluş yolundan bahsedeceğim. Akıllı Telefonların çıkmasıyla telefon bağımlılığı’da çok hızlı yayıldı. Akıllı telefon bağımlılığına çözüm olarak sayısız yöntemle karşılaştık. Bu yöntemlerden bazıları gerçekten’de işe yarıyorlar lakin fazlasıyla uzun ve gerçekleşmeyecek şeyler olduğundan bunları çözüm olarak saymıyoruz. Ancak bu akıllı telefon bağımlılığından kurtulmanın çok  daha basit ve etkili bir yolu var.

Eski Google çalışanı ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Time Well Spent’in kurucusu Tristan Harris, gerçekten akıllı telefon bağımlılığından kurtulmanın en basit yolunun ekranı siyah – beyaz ekran kullanmakta olduğunu söylüyor. Nasıl siyah – beyaz içinizi karartıyor ise akıllı telefonlardada bu yöntem kullanılıyor  ancak nasıl  canlı ve rengarenk dünyanın tadını çıkarmak istiyorsak, bunun aynısı akıllı telefonlar için de geçerli.

Harris’in belirttiğine göre telefon ekranınızı bir süre boyunca siyah – beyaz olarak kullandığınız süre zarfında telefon tüm ilgi çekiciliğini kaybederek sadece ihtiyacınız için kullandığınız bir araca dönüşecek. Böylelikle de aslında bir anlamda ortaya çıkan bağımlılık azalacak.

Ayrıca Bakınız:  Tik Tok'ta Videoya Müzik Nasıl Eklenir?

Telefon Ekranını Nasıl Siyah – Beyaz Yapabiirim?

İOS:

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Ayarları > Renk Filtreleri menüsüne girerek gri tonlarını seçtiğinizde ekranınızı siyah beyaz yapmış olacaksınız.

Android:

Android cihazlarında ise bu durum biraz karışık çünkü her cihazda her sürümde farklılık gösterebilmekte. Fakat genel olarak Ayarlar > Erişilebilirlik > Görüntü menüsünden ‘Siyah – Beyaz’ seçeneğini aktif ederek ekranınızı siyah – beyaz yapabilirsiniz.

Tabi eskiden siyah beyaz ekranların bağımlılıktan dolayı ve / veya izlemeyi çok sevdiğimiz için gelişip renkli ekranlara, lcd‘lere dönüşüp hatta ve hatta smart tv‘lere dönüştüğünü saymazsak bu yöntem gerçekten işe yarıyor olabilir. En kısa zamanda bu bağımlılığınızı yenmenizi umuyorum. Son olarak, konuyla ilgili düşüncelerinizi ve problemlerinizi yorumlar kısmından ileterek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

http://www.digiturkmaltepe.com/

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.