Başarıya Giden Yol ⋆ Blog Aracı

Başarıya Giden Yol

Başarıya Giden Yol

Duran araba yol almaz arkadaşlar. Tam da şu an armut piş ağzıma düş huyunuzdan vazgeçme zamanı. O halde o arabayı harekete geçirmeye yardımcı olacak 5 kural ile başlayalım.

Kural 1: Hayaller Kurun

Bana göre bir insan kendi içinde yaşadıkları kadardır. Kurduğu hayaller, istediği şeyler kadar. Kulaklığınızı takın en sevdiğiniz şarkıyı açın ve başlayın. Kendinizi yapmak istediğiniz her şeyle hayal edin. Olmak istediğiniz her yerle. Bu sizin dünyanız her şey sizin elinizde ve sınırsız hayal gücünüz emrinizde.

Kural 2: Karar Verin

Kurduğunuz hayaller gerçek olsun istiyorsunuz değil mi? Hepinizin içten içe evet dediğini duyar gibiyim.
O zaman bu hayalleri nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Buna karar verin. Üniversite kazanmak mı istiyorsunuz? Çalışmalısınız. Evlenip yuva kurmak mı istiyorsunuz ? Kendinize uygun bir eş bulmalısınız. Karar vereceğiniz şey sizin hayalinize göre değişir arkadaşlar. Bunu siz bilirsiniz. İstediğiniz şeye göre karar verin ve vazgeçmeyin.

Kural 3: Kendinize Güvenin

Artık karar verdiniz. Bir yola çıktınız ve bu yolda en önemli şey kendinize olan güveniniz. Kendinize güvenin ve bu güveni kıracak insanları hayatınızdan çıkarın. Evet hata yapacaksınız ama bu hatalar asla başarısız olduğunuzu göstermez. Tekrar deneyin. Bir daha ve bir daha deneyin. Ve bunu sürekli kendinize söyleyin :”Kendime güveniyorum. Yapabilirim. “

Ayrıca Bakınız:  Hayal Gücünüze Meydan Okuyacak Nadir Görülen 15 Hayvan

Kural 4: Harekete Geçin

Oturduğunuz yerden başarılı olamazsınız. Bir şeylere sahip olmak istiyorsanız çabalayın,çalışın,mücadele edin. Araştırın. En iyisi olmak için uğraşın ama asla kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Kendinizi tanıyın. Yarışacağınız tek insan kendiniz olun. Başardığınızda yine kendinizle yarışın. Daha iyisi diyin ve bir dahakine daha iyisini yapın. Kendinizle gurur duyun. Unutmayın tek rakibiniz kendinizsiniz.

Kural 5: Sabırlı Olun

Her şey hedeflediğiniz sürede gerçekleşmeyebilir. Eğer bir hedefiniz varsa kesinlikle istikrarlı bir şekilde bu hedefe odaklanın ve yapamayacağınız durumlarda her şeyi zamana bırakın. Su akar yolunu bulur gibi bir çok atasözü var bu atasözlerini aklınızdan çıkarmayın notlar alıp sürekli görebileceğiniz yerlere asın.

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.