İzleme sitelerinde binlerce kişinin sosyal ağlara erişimde zorluk yaşadığını söylüyor. Kesintileri izleyen bir web sitesi olan Downdetector’a göre, Facebook Pazar günü bazı kullanıcılar tarafından erişilemedi. Site, en fazla problem yaşanan site olarak Facebook’u gösterdi. 7,700’den fazla insan giriş problemleri yaşadığını ve giremediğini bildirmiştir.

Facebook, bazı kullanıcıların 24 saatten fazla bir süre arasında siteye erişmekte zorlandığı Mart ayında en uzun kesintilerden birini yaşamıştır.  Kesinti izleme web sitesi ayrıca, bugün için WhatsApp ve Instagram’la ilgilide ciddi bildirimlerde bulunulduğunu bildirdi. Downdetector.com’un canlı kesinti haritası, konuların çoğunlukla Avrupa, Asya ve ABD’de olduğunu gösteriyor.

Kesintiler bu sabah saat 6:30’da ET’de (Doğu Zaman Diliminde) başlamış gibi görünüyor ve bazı yerler diğerlerine göre çok daha fazla etkilenmiş. Bir Facebook sözcüsü kamuya verdiği demeçte, “Bugün erken saatlerde, bazı kişiler adı geçen uygulamalara ve sitelere bağlanmada sorun yaşamış olabilir” diyor. Son olarak, “Sorun kısa sürede çözüldü; Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz.” diye belirtti. 

Facebook, Instagram ve WhatsApp, bu sabah saat 9 civarında ET’de (Doğu Zaman Diliminde) tekrar çevrimiçi olmaya başladı. Ancak, Türkiye için henüz bir bildiri yayımlanmadığı için son durum ne bilemiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir