İnstagram Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma (Dondurma)

İnstagram Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma (Dondurma)

İnstagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları uygulayın

  • instagram.com adresinden devre dışı bırakmak istediğiniz hesapla bir mobil tarayıcı veya bilgisayar üzerinden giriş yapın. (Hesabınızı geçici olarak Instagram uygulamasından devre dışı bırakamazsınız.)
  • Ekranınızın sağ üstündeki “profil sembolüne” tıklayın
  • Profili Düzenleyi seçin.
  • Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma nedeninizi doldurun. İşlemi tamamlayabilmek için bunu yapmanız gerektiğini unutmayın.
  • Şifrenizi girin ve “Geçici olarak hesabı devre dışı bırakın” seçeneğini tıklayın. Eğer şifrenizi veya kullanıcı adınızı hatırlayamıyorsanız, “Şifremi unuttum” seçeneğini tıklayarak şifreniz’den yardım alabilirsiniz.

Instagram’ı geçici olarak kaç kez dondurabilirim?

Şu anda, Instagram hesabınızı kaç kez geçici olarak devre dışı bırakabileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak, Instagram’ın  spam ile ilgili olarak çok fazla sinyal gönderebileceğinden , sizi bir tehdit olarak gördüğünüze ve IP’nizi kilitlemenize neden olacak kadar sorunlar çıkabilir dikkatli olmalısınız .

Instagram hesabını geçici olarak dondurduğumda ne olur?

Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakırsanız, hesabınız ve fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz gizlenir. Ancak, kaldırılmayacaklardır. Hesabınızı tekrar etkinleştirtikten sonra, tüm veriler tekrar kullanılabilir hale gelecektir.

Ayrıca Bakınız:  YouTube Süper Etiket Özelliği ve Artıları

Bunun anlamı, Instagram hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, hiç kimsenin hesabınızı veya ona bağlı herhangi bir veriyi (örneğin, yorumlarınız ve beğendiğiniz şeyler gibi) bulamamasıdır.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek mi istiyorsunuz?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olmanız demektir. Eğer Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız tüm verilerinizin kaybolacağını bildirmek isterim, yorumlarınız, fotoğraflarınız ve diğer bütün verileriniz kaybolacaktır. Ne yazık ki bunları sildikten sonra kurtarmak gibi bir seçenek yoktur.

Instagram’ı kaç kere geçici olarak kapatabilirim (dondurabilirim?

Çoğu insan instagram hesabını dondurduklarında uzun süre öyle kalırsa geri alamayacağını düşünüyor, instagram diğer sosyal medya oturumlarından biraz daha farklı istediğiniz süre ile instagram hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Tekrar geldiğinizde tüm verileriniz duruyor olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.