İnstagram’da Onaylanmış Hesap Rozeti Alma (Verified Account)

İnstagram’da Onaylanmış Hesap Rozeti Alma (Verified Account)

Evet eminim ki herkesin yapmak istediği bir konudur bu sizlere hemen kısaca anlatacağım. 

Hadi zaman kaybetmeden hemen başlayalım; ilk olarak profilinde çok sayıda takipçisi olan hesapların gerçekliğinin değerlendirilmesi adı altında yardımcı olacak yeni bir özellik. Diğeri ise öne çıkan kişiler için küresel doğrulama yani onaylı hesap alma formu bizi ilgilendiren kısım. Sonuncu olarak platformda güvenli bir şekilde oturum açmanızı sağlayacak olan iki faktörlü kimlik doğrulama. 

İnstagram önümüzde ki zamanlar da büyük kitlelere ulaşabilen hesaplar hakkında kullanıcıların daha fazla bilgi edinebilmesi ve bunların doğruluğunu değerlendirebilmesi için “Bu hesap hakkında” yeniliğini sunacakmış. Bunun için profile gidip … menüsünden “Bu hesap hakkında” seçeneğini seçeceğiz. Burada hesabın İnstagram’a katılım tarihinden tutun Ülkesine ve son 1 yılda kullanıcı  adında yaptığı değişikliklere kadar herşeyi görebileceğiz. Ayrıca bu yenilik sayesinde takipçisi çok olan hesaplara sahip olan kişiler, hesap bilgilerini inceleyebilecekler.

Peki onaylı hesabı nasıl alacağız ? İnstagram onaylı hesap alımını aktifleştirmiş durumda. İnstagram’da onaylı hesap alabilmek için hesabın topluluk kurallarına ve servis koşullarına uymuş olması gerekmektedir. Hesap doğrulama formu için profilde ki Menü – Ayarlar – Doğrulama Talebi sıralamasını yaparak İnstagram Doğrulama Başvuru sayfasına giriyorsunuz.

 Bu kısımda isim soyisim, kullanıcı adı bilgilerinin yanında talebin değerlendirilebilmesi için doğum tarihinizi gösteren ve bir devlet kurumu tarafından verilmiş bir kimliğe ihtiyacınız vardır. Buradan yapacağınız başvuru kesinlikle onay görecek diye bir şey yok ama siz yinede şansınızı deneyin derim. Bunları paylaşan kullanıcılar onaylı hesap alma yolunda bir adım daha önde olacaklar. Kısacası artık kullanıcılar onaylı hesap geçişi için bireysel olarak talepte bulunabilecekler. 

 

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.