İnternet Hız Testi Nedir? Nasıl Yapılır?

İnternet Hız Testi Nedir? Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımı esnasında zaman zaman internet hızınızın düştüğünü hissedebilirsiniz. Hız testi yaparak, o andaki hızınızı ölçebilirsiniz. Hiztesti.online web sitesi olarak, kullanmış olduğunuz tüm internet sağlayıcı türlerinizin hızını en doğru değerlerle anında ölçüyoruz.

İnternetinizin hızını ölçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu konuda bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilir ve yapılacak olan test öncesi ve test sırasındaki işlemleri doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Belirli işlemleri yapmadan yapacağınız ölçümler sizlere doğru sonuçları vermeyecektir.

Nelere Dikkat Etmelisiniz

İnternet kullanıcılarına daha iyi ve doğru bilgilerle hizmet verebilmek için hiztesti.online sitemizi aktif hale getirdik. İnternet hız testi öncesinde neler yapmanız gerekiyor, sizlere birkaç işlemden bahsedelim. Test yapmaya karar verdiğinizde, modeminize bağlı tüm bilgisayarların bağlantılarını kesin.

Test yapmak için kullanacağınız bilgisayar, cep telefonu ya da tablet üzerinde çalışan bir program olmamasına, internetten dosya indirme işlemi gibi işlemlerin durdurulmuş olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü internet hızını etkileyen faktörlerin başında, aynı modeme bağlı bilgisayar sayısı, yapılan işlemler gelmektedir. Bunları sağladıktan sonra fast.com sitesinde bağlantı kurabilirsiniz ve online hız testi alanındaki başlat seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Sitemiz üzerinden internetinizin hızını en doğru şekilde ölçüyoruz.

Ayrıca Bakınız:  Chrome İçin En İyi Ücretsiz VPN Uzantıları ve Eklentileri 2020

Mobil Cihazlardan Ölçüm Yapmak

Son yıllarda internet erişimleri için mobil cihazlar daha fazla kullanılmaktadır. Mobil cihazlarınız üzerinden de internetinizin hızını istediğiniz zaman ölçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken işlemleri yaptıktan sonra sitemiz üzerinden testinizi yapabilirsiniz. Hızlı test yapabilme işlemlerine speed test online ismi verilmektedir. speed test ile download, update, ping, jitter değerlerini ölçebilir ve anlık değişimleri gözlemleyebilirsiniz.

Fast.com Online Test Yapmak

Birçok internet kullanıcısı kullanmış olduğu internetin özelliklerini hatta IP numarasını bile bilmemektedir. Sitemiz hiztesti.online üzerinden test yaptığınızda, tüm hız değerleri ile birlikte kullanmış olduğunuz IP adresinizi de öğrenebilirsiniz. Sitemiz hizmetlerinden faydalanarak internetinizin yavaşlamasına neden olan faktörlerin neler olduğunu görebilir ve bu faktörlerin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet kullanımında, tv kanallarına bağlantı yapmak ya da müzik kanallarının aktif olması, bant genişliğinin büyük bir bölümünü kapsayacağı için internetin yavaşlamasına neden olabilecektir. Bir işlem yaparken hızınızı ne kadar etkilediğini yine sitemizde test yaparak görebilirsiniz.

Site: https://fast.com/tr/

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.