Lamborghini Aventador SVJ 2019

Lamborghini Aventador SVJ 2019

Aylar süren dedikodulardan, sızdırılan fotoğraflardan ve tahmini özelliklerinden sonra Lamborghini Aventador SVJ ortaya çıktı. SV versiyonunun daha güçlendirilmiş hali olan Aventador SVJ, Kaliforniya Sahilleri’ndeki Pebble plajında basına tanıtıldı.

İtalyan devi Lamborghini mühendislerinin yaptığı geliştirmelerin ardından 6,5 litrelik 12 silindirli makinenin 759 beygire ek olarak 720 Nm tork ürettiğini görüyoruz. Güç bazında hatırı sayılır oranda artış gösteren bu rakamlar sayesinde Aventador rozeti 0’dan 100’e 2,8 saniyede, 0’dan 200’e ise 8,6 saniyede erişebilmektedir. Maksimum hızı ise 350 km/s dir. Böylesine yüksek dinamiklere sahip büyük bir makinenin toplam ağırlığı 1.5 ton.  Düşük hızlarda sürüş kabiliyetini artıran arka manevra sistemi ve aktif aerodinamik parçalarla donatılan Aventador SVJ’nin yere basma kuvveti ve sürtünme katsayısı da geliştirilmiş. Şanzıman ayağında 7 ileri vitesi bulunmaktadır. Hız tutkunları için bire bir olacağı kesin.

 

Otomobilin ismindeki SV, Superveloce’nin ifadesi süper hızlı anlamına gelmektedir. Jota ise yol ve performans üstünlüğünü vurguluyor. Yeni geliştirilen tampon daha fazla hava girişini mümkün kılıyor. Araçta, Huracan Performante modelinde gördüğümüz Aktif aerodinamik sistemi ise daha da gelişmiş şekliyle ALA 2.0 bulunuyor.

Ayrıca Bakınız:  Milli Piyango Çekilişinde Olay Yaratan Görüntüler

Lamborghini Aventador SVJ 2019 fiyatı ne kadar? Lamborghini Aventador SVJ satışta girince 517.770 $ ile başlayan bir maliyeti olacak. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu otomobil için şimdiden insanlar fiyatına rağmen sıraya girdi.SVJ 63 adı verilen bu otomobilin daha da özel bir versiyonu olacak. SVJ 63 sadece 63 tane üretilecek, ancak  Aventador SVJ üretimi duracak, genel olarak yaklaşık 900 tane üretilecek.

 

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.