arama

Manav Reyonu Ekipmanı Üreticisi

  • Admin Admin

Aklınızda ikinci el manav reyonu almak varsa, bu satılık manav reyonları arasından en iyisini, en işinize yarar olanı bulmak için belli başlı kriterleri bilmek ve bunları reyon üzerinde deneyerek bulmak gerekir. Satın almayı planladığınız manav reyonunun yıpranması olası yerlerini kontrol ederek reyonun gerçekten sağlam olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Ahşap Manav reyonlarının hangi koşullar altında kullanıldığı, hangi meyve veya sebzenin yüklendiğini öğrenmelisiniz. Şayet ağır meyve veya sebzeler, reyonun iskeletinde sürekli bir yükün binip inmesi gibi bir olay gerçekleştireceğinden, iskelet üzerinde yorgunluk olabilir. Böylelikle reyon daha az dayanıklı olacaktır ve ileriki zamanlarda size hizmet açısından sorunlar çıkaracaktır. Mümkünse satın almayı düşündüğünüz reyonu yerinde görmeniz daha iyidir.

Market Rafı

Rafların durumuna, boya üzerindeki çiziklere, ahşap parçaların sağlamlığına, aksesuarları var ise aksesuarların tam olduğuna emin olmalısınız. Görünmez yerlere özellikle bakmalı, korozyona uğrayabilecek yerleri dokunarak üzerinde bir doku oluşmadığına bakmalısınız. Korozyon, metal içerikli manav reyonlarının en büyük düşmanıdır ve çoğu manav reyonu bu sebeple kullanılamaz hale gelmektedir. Paslanmanın en büyük pay aldığı kısımlar hiç şüphesiz genellikle metal olan manav reyonunun iskeletidir. Dışarıdan görülmenin mümkün olmadığı iskeleti, yan korumaları ya da iskeleti kaplayan plakaları açtırarak bakmanız gerekebilir. Gözle bakıldığında oldukça küçük görünen dokusal bir paslanma bile ilerledikçe iskeleti içten içe zayıflatır ve reyonun çökmesine bile neden olabilir. Dolayısıyla, reyonların arasından en diri olan, iskeletinde herhangi bir paslanma belirtisi olmayan market ekipmanı itina ile seçip kararınızı vermelisiniz.

etiketlerETİKETLER