arama

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Hayvan Belgeseli

  • Admin Admin

Hayvan belgeselini izlemeyi sevmeyen yoktur. Oldukça ilgi çeken belgesellerden listenize ekleyeceğiniz beğenilen belgesel listesi şu şekilde listelenmiştir.

1. Planet Earth 2

11 bölümden oluşan belgesel ilk bölümü ile ilgi görerek izleyici sayısını milyonlara çıkartmayı başarmıştır. Bölümlerinde dağlar, mağaralar, çöl ve kutuplara yer veren belgesel ilgi ile izlenecek belgeseller arasında yer almaktadır.

2. The Crocodile Hunter

Timsah avcısı Steve Irwın’a ait programda vahşi doğa ile ilgili bir belgesel izleyicinin beğenisini almış ve 137 ülke tarafından 500 milyon izlenme almış belgeseldir. Timsah avcısı olan Irwın’ın belgesel programı dizi şeklinde yayınlanmaktadır.

3. Ocean’s Deadliest

Timsah avcısı Irwın bu belgeselde okyanus altındaki hayatı araştırmaktadır. Irwın’ın bu belgeselin çekimleri sırasında vatoz saldırısına uğraması ile son belgesel olduğu bilinmektedir. Doğanın vahşi bir bölümü olan okyanus belgeseli meraklı izleyicilere önerilecek belgesel programlardan biri.

4. Life in Undergrowth

BBC yapımı olan belgesel program böceklerden korkanların pek hoşlanmayacağı türlerdendir. Ancak onların ilginç ve gizemli dünyası sizi çekebileceği için izlenebilir belgeseller arasında yer almaktadır. Program David Attenborough’un hazırladığı BBC yapımı bir belgeseldir.

5. Son Aslanlar

İstediğiniz belgesel tarzını bu yapımda bulabilirsiniz. National Geographic imzası taşıyan belgesel izlemeniz gereken belgeseller arasında yer almaktadır.

6. Monkey Kingdom

Maymunların yaşamı ile ilgili izleyebileceğiniz bir belgesel olan Monkey Kingdom 2015 yapımı belgesellerden biri maymun ailesini izleyeceğiniz belgeselde yavru bir maymun ve annesinin yaşamı ile ilgili birçok şeyi bulabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:  Nikita’nın Gölgesinde: Anna Film İncelemesi

7. The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

Flamingoların hayatını anlatan belgesel olan programda kendi sürüsünden ayrılan bir yavrunun hayattaki mücadelesi anlatılmakta.

8. İmparatorun Yolculuğu

Penguenlerin hayatını anlatan belgesel de kendi yaşamlarında aslanlara göre ne kadar imparator olduklarını görebilirsiniz. Antarktika’daki penguenlerin yıllık yaşamı ile ilgili belgeseli ilgi ile izleyebilirsiniz. Belgeselin çekimleri 7 kıtada gerçekleştiği için 4 yıl kadar sürmüş. En iyi belgesel dalında Oscar’a aday gösterilen belgesel izlenmeye değer belgesellerden.

9. Kurt Belgeseli

Yaban hayatı konusunda oldukça zengin olan Anadolu, bünyesinde barındırdığı birçok hayvan türünün yanında kurtlara da ev sahipliği yapıyor. Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaşayan cinslerle türdeş durumdaki Anadolu kurtları, halk arasında “gri kurt” veya “bozkurt” olarak biliniyor. Bu hayvanların yaban hayatındaki mücadelelerini, insanlarla iletişimlerini, avlanma alışkanlıklarını ve daha birçok yönünü keşfedebileceğiniz “Kurt” belgeseli

10. Kutuplar Atlası

Kutuplardaki vahşi yaşamın belgeseli olarak izleyebileceğiniz belgesel her bölümü 50 dakika süren bir belgesel olarak yayınlanmaktadır. Kutuplardaki vahşi yaşamı merak edenler için 8 bölümlük olan bu belgeseli izleyeceğiniz belgeseller listenize ekleyebilirsiniz. Zevkle izleyeceğiniz belgesel size keyifli saatler geçirecek belgeseller arasında yer almaktadır.

En iyi yerli ve yabancı yapım hayvan belgeselleri yazımız bu kadardı umarım memnun kalırsınız. Sizin favori belgeseliniz nedir bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Ayrıca, konuyu sosyal medya hesaplarınız dan paylaşarak bu yazıyı daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. İyi Seyirler…