SEO'ya Uygun & Doğru İçerik Nasıl Oluşturulur? ⋆ Blog Aracı

SEO’ya Uygun & Doğru İçerik Nasıl Oluşturulur?

SEO’ya Uygun & Doğru İçerik Nasıl Oluşturulur?

İçerik, SEO araç setinizdeki en önemli araçlardan biridir. Harika içerik ilgi çekici, bilgilendirici ve anahtar kelimeleri etkin bir şekilde kullanmaktadır. Sadece bu değil, aynı zamanda bu tür içerik düzenli olarak yayınlanmalıdır. İşte bu şekilde doğru içeriği yaratmış oluyorsunuz.

SEO uzmanlarının içerikte yanlış yaptığı üç ana yol vardır.

· Kalitede niceliği vurgulamak

· Hedef kitlenin ilgi çekici ve bilgilendirici olarak gördüklerini anlamakta başarısız olmak

· Yanlış anahtar kelimeler kullanmak

SEO’yu Mahveden o katil içeriğin yaratılmasına engel olmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

Neden?

Önce, neden içerik oluşturduğunuzu kendinize sormalısınız.

“Organik trafik üretmek” gibi bir şey söylerseniz, haklı olabilirsiniz. Ayrıca kesinlikle bir SEO uzmanısınız. Ancak birçok artı organik trafiği düşünmenin tuzağına düşüyor içeriği oluşturmak için tek neden. İşte bazı diğer nedenler:

· Markanız için algılanan yetkiyi artırır

· Toplumsal katılımı artırır

· Kullanıcıları bir eylemde bulunmaya teşvik eder.

· Rakipten bir taktik kopyalar

Kim?

Tüm izleyiciler aynı yazı tipine cevap veremez. Kitlenizin kim olduğunu ve neleri sevdiklerini tanımlamanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri mevcut içerikleri analiz etmektir.

Analizinizi inceleyin. Sayfa Görüntülemelerinizi yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve varsa başka ne olursa olsun göre sıralayın. İnceleme bölümlerine, açılış sayfalarına ve sosyal medya sayfalarına da bakmayı da ihmal etmeyin.

Ayrıca Bakınız:  Google Adsense TBM ve TO Artırma 2020

Çeşitli demografik özellikler arasında sıçrama ve çıkış oranları arayın. Dönüşüm hunizinde hangi içerik başlar? Kullanıcıların beğenmediği içerik nedir? Site bölümlerine ve ortamlarına bakarak mevcut içeriğinizin etkinliğini değerlendirebilirsiniz.

Ne?

Bu nedenle, hangi içeriğin iyi performans gösterdiğini genel olarak biliyoruz. İçeriğin asıl amacını anlamak için bu bilgiyi kullanabiliriz. İşte bir örnek:

Çim bakımına ayrılmış bir site çalıştırdığınızı varsayalım. Mevcut en popüler sayfalarınızın bazıları, çeşitli avlu araçlarını temizleme hakkında Nasıl Yapılır Kılavuzları olduğunu varsayalım. Sitenin tamamındaki en popüler sayfa, bir Toro Yardmaster 4000’i Nasıl Temizle başlıklı bir kılavuzdur.

Bu gerçekten ne diyor? Müşteriler genel olarak çim biçme makineleri hakkında daha fazla bilgi ister mi? Bu, okuyucularınızın en çok kullanılan biçme makinesidir mi? Yoksa özellikle o çim biçme makinesiyle ilgili bir şey bilmek istiyorlar mı ve Nasıl Yapılır Kılavuzunuz sadece o biçiciyle ilgili en kapsamlı makale oluyor mu?

Analizde biraz zaman harcamak zorunda kalacağız. En popüler anahtar kelimeler hangisi? – Biçme makinesi ile ilgili olanlar veya nasıl yapılır kılavuzuyla ilgili olanlar? Sosyal medyaya da bakabiliriz. İnsanlar yorumlarında özel şeyler mi gönderiyorlar?

Mevcut bir kullanıcı listeniz varsa, anketi e-posta ile gönderebilirsiniz. Sosyal medya platformlarınıza bir soru da gönderebilirsiniz. Hatta yazmanız gereken farklı potansiyel konuların çeşitliliğini sunabilir ve kullanıcılarınızın en çok ilgilendiği şeyleri görebilirsiniz.

Nerede?

Farklı içerik türleri farklı yerlere aittir. Web sayfanızın yanı sıra, sosyal medya hesaplarınız için ve başka yerlerde de içerik isteyeceksiniz. İşte hızlı bir özet:

Ayrıca Bakınız:  En İyi Ücretsiz Backlink Oluşturucu Siteler 2020

· Açılış sayfalarınızdaki içerikler genel olarak kullanıcılarınızı bir işleme yönlendirmelidir. Bu bir satın alma, bir opt-in, bir indirme veya benzer bir şey olabilir.

· Sosyal medyadaki içerikler, olumlu bir marka bilinci oluşturmalıdır. Bazen bu içerik, kullanıcıları web sayfanıza yönlendirmelidir.

· Diğer medyadaki içerik – misafir bloglamanın örnekleri gibi – sektörünüzde bir otorite olarak markanızı oluşturmak için çalışmalısınız.

Yeni İçerik Oluşturma

İşinize yarayacağını düşündüğünüz genel konularınız varsa, şimdi bazı özel anahtar kelime öbeklerini daraltmak istiyoruz. Herhangi bir endüstri türü için birkaç farklı alanda anahtar kelime konularını arayabilirsiniz. Bu anahtar kelimelerin nasıl sunulduğuna bir bakın. İnsanlar blog gönderilerinde, videolarında, infografiklerinde veya başka herhangi bir şeyde sunulan bu anahtar kelime bilgilerini istiyor mu? En iyi neyi arıyorsun. Ayrıca kaçırılmış fırsatları da arıyorsun.

Düzgün bir şekilde analiz ederek, konuları anahtar kelime türünüzden anahtar kelime öbeğine kadar daraltabilirsiniz. Anahtar kelime öbeği binlerce kelime başına birkaç kez kullanılmalıdır. Bununla birlikte, cümleyi birkaç kez tekrarlamak yeterli değildir. Ayrıca faydalı bilgiler vermek istemektedir. Anahtar kelimeleri yüksek bir arama motoru sıralamasında çekmek önemlidir, ancak müşteri tabanınızla bağlantı kurmak daima ana hedeftir.

Yeni İçeriğin Test Edilmesi

İçerik, oluşturmak ve yayınlamak oldukça kolaydır. İçerik bir kitleye uygun değilse, kaldırmak veya değiştirmek de oldukça kolaydır. Tek seferde küçük içerik parçalarını test etmek istiyorsunuz. Sitenizle ilişkili her şeyi tamamen yeniden yazmayın ve sonra daha sonra analiz etmeye çalışın.

Ayrıca Bakınız:  Long Tail Nedir?

Bir blog, yeni parçaları denemek için harika bir yerdir. Yani sosyal medya. İçeriğiniz uzunsa endişelenmeyin. Twitter ve Facebook’daki içeriğe daima bağlanabilirsiniz. Bu, kullanıcıları sitenize çekmek için sosyal medyayı kullanmanın harika bir yolu olabilir.

İçerik Tarihi

İçerik zamanla daha rafine hale geldi. Birkaç yıl önce herkes içeriğini bloglara koyuyordu. Ama yakında bloglar aşırıya kaçtı. Düşük çaba ve düşük kalite ile ilişkilendirilmeye başlandı.

Böylece bloglar bir süre uzaklaştı ve yerini infographics aldı. Yakında yeterince kullanılmış oldu. Bu süre boyunca Google, Panda ve Penguin gibi çeşitli güncellemeleri tanıttı.

Bugün, arama motorları bilgilendirici içeriği ödüllendiriyor. Bu iyi haber. Akılsızca, anlamsız içerik yazmak zorunda kalmazsınız (veya yazacak birine para ödemeniz gerekmez). Kaliteli blogların düzenli, istikrarlı bir kaynağı her zaman bol miktarda tüy içeriklerinden daha iyi performans gösterecektir.

Doğru İçerik Çalışan İçerir İçeriktir

Zaman senin tarafında. İçerik çalışmazsa, başka bir şey deneyin. Sonunda kitlenizi anlamaya başlarsınız. Kim olduklarını ve hangi bilgileri istediklerini biliyorsanız, onlara bu bilgileri yanıtlayacakları şekilde sunabilirsiniz. Ve bu, “yazma” yolu ile yapılan bir içeriktir.

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.