arama

Son Dakika! 5.6 Şiddetinde Malatya’da Deprem Oldu 24.01.2020

  • Admin Admin

Malatya’da son dakika 24.01.2020 olarak şiddetli bir deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem yaklaşık 15 saniye sürdü.

Depremin şiddetinin 5,6 olduğu açıklanırken, depremin fazla sürmesi, Malatya halkını ciddi bir şekilde korkuttu. Vatandaşlardan alınan bigilere göre, depremin şiddeti o kadar büyük hissedildiki, bir çok ev eşyası ciddi oranda sallandı ve yerlere düştü.

Ayrıca, Gaziantep gibi bir çok kent’de de bu depremin ciddi oranda hissedildiği biliniyor.

Şimdilik oluşturduğu hasar ve olumsuz bir durum tam olarak bildirilmese de ilerleyen dakikalar da son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşacağız.

// Düzenleme

24.01.2020 Depreminin Elazığ’da çok daha şiddetli yaşandığı bilgisi an itibariyle tüm basına yansıtılmıştır. Şiddetinin ise 6.7 büyüklüğünde olduğu söyleniyor.

Google arama motorunun yapmış olduğu bilgilendirmeye göre; Türkiye’nin yanı sıra, Suriye, Gürcistan ve Ermenistan da depremden etkilenen ülkeler arasında.

Malatya ve Elazığ’da artçı sarsıntılar hala devam ediyor. Jeoloji Mühendisi Velsel Işık’ın yaptığı bilgilendirmeye göre bir süre daha artçı sarsıntıların devam edebileceği aktarıldı.