arama

Telegram Grupları – Telegram Grup Linkleri

  • Admin Admin

Piyasadaki en güvenli mesajlaşma uygulaması olma iddiası, Telegram’ın teröristlerin tercih ettiği haberleşme hizmeti olarak bilinmesine neden oldu. Teröristlerin sevdiği mesajlaşma uygulaması Telegram’ı mutlaka duymuşsunuzdur. Uygulama kendini, mesaj göndermenin en güvenli yolu olduğunu iddia ederek pazarlıyor, bu yüzden kabul edilemez işlere imza atan insanların tercih sebebi olarak biliniyor.

Peki, nasıl bir algoritmaya sahip? Nasıl çalışıyor? Neden Rusya’da yasaklandı? Herkes tarafından bilinmeyen bir çok bilgi makalemizin içeriğinde.

Telegram Messenger Nedir?

Telegram Messenger, WhatsApp veya Facebook Messenger gibi internet üzerinden (web tabanlı) çalışan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu, bir wi-fi bağlantısı veya mobil veri kullanarak ücretsiz mesaj gönderebileceğiniz anlamına geliyor. Aslına bakarsanız, Skype uygulamasından çokta farksız değil. Telegram’ın açıklamasına göre aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Ayrıca, ilk olarak 2013’de çıktı.

Diğer Mesajlaşma Uygulamalarından Farkı Nedir?

Telegram’ın diğer yazılımlarla arasında olan fark güvenlik olarak biliniyor. Sohbetler, gruplar ve medya da dahil olmak üzere tüm aktivitelerinin şifrelenmiş olduğunu, yani yakalandıklarında bile önce şifrelenmiş konuşmaların çözülmesi gerektiğini, ancak bunu deşifre etmenin bile imkansız olduğunu savunuyor. Tabii, bazı güvenlik uzmanlarının Telegram’ın ne kadar güvenli olduğuna dair şüphe uyandırdı.

Telegram Hangi Cihazlar Kullanılır?

Telegram akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Telegram uygulaması ise Android, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS ve Linux için kullanılabilir.

Telegram’ı Kimler Kullanıyor?

Her türlü insan, ama teröristlerin tercih ettiği mesajlaşma uygulaması olarak adı çıkmıştır. Güvenlik konusundaki özellikleri ile DAEŞ’in propaganda yapmak için kullandığı bildirildi. Bunun üzerine, Telegram tarafından DAEŞ örgütünün kanalları bloke edilerek karşılık verildi. Ancak, Telegram bu konuda özel mesajların “ifade özgürlüğüne yönelik yerel kısıtlamalara” karşı dayatılan sansürü reddetti açıklandı.

Telegram Rusya’da Neden Yasaklandı?

Son zamanlarda, bir Rus mahkemesi Telegram’ın yasaklanması gerektiğine karar verdi. Çünkü, hizmet kullanıcı verilerini devlete vermeyi reddetti. Rus yetkililer yaptıkları şeyin terörle savaşmak olduğunu iddia ediyorlar.

En İyi Telegram Grupları / Telegram Grup Linkleri

Ayrıca Bakınız:  İngilizce Youtube Kanalı Açmak Hakkında İpuçları

Telegram Grupları Listemiz Hakkında!

Telegram grup linkleri listemizi bir çok farklı kaynak’dan alıntılayarak elde edindik. Sizde kendi Telegram grup bağlantınızı aşağıdaki yorumlar kısmı ile bizlerle paylaşabilir, kitlenizi büyütebilirsiniz. Ayrıca, listemizdeki bağlantıların geçersiz olanları sürekli olarak güncelleniyor. Yeni linkler için blogumuzu takipte kalın!

Best Telegram Groups Links List:

telegram groups +18 – telegram turkish groups – most crowded telegram groups – most crowded telegram groups – telegram grup linkleri turkiye – telegram +18 channel – telegram channels – +18 telegram grupları – telegram english group – yararlı telegram grupları – +18 telegram grupları – telegram grupları ekşi – bitcoin telegram grupları – kripto para telegram grupları – telegram grup linkleri turkiye – popüler telegram grupları – telegram kitap grupları