Hiç birimizin sevmediği, ancak zaman öldürmek için olmazsa olmazımız TikTok dünya devi olma yolunda ilerliyor. TikTok eski adıyla Musically indirme olarak dünyada 3. sıraya yerleşti. Uygulamada video çekme, resim paylaşma ve mesajlaşma özelliği öne çıkıyor. Tabii biz sadece izlemek için kullanıyoruz. TikTok, Temmuz 2018’da dünya çapında 500 milyon kullanıcıya ulaştı.

Devamında insanların cringe videoları ve anlamsız paylaşımları sayesinde, başarıları hız kesmeden 2019’da da devam ediyor. Çinliler tarafından geliştirilen uygulama Türkiye tarafından oldukça fazla rağbet gördü. TikTok verilerine göre Hindistan’da 2018’de uygulama 120 milyon kez indirildi. Hindistan’ı 39,6 milyonla ABD, 28,4 milyonla Türkiye takip etti.

TikTok’un akıl almaz başarısı ilerleyen zamanlarda da sürecektir. Ancak Foursquare, Vine ve diğer uygulamalar gibi ilerde sıkacaktır. Facebook Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip platformu ve onun bile popülerliği artık eskisi gibi değilken, TikTok’un kazandığı ivmeyi bir süre sonra kaybedeceğini düşünüyorum.

Son olarak Hindistan’da çıkan bir haberden bahsederek yazımızı sonlandırmak istiyorum. Hindistan’da ki insanların da bir çoğu TikTok videolarından sıkılmış gibi duruyor ve gördüğümüz haberler şu şekilde; “TikTok Yasaklanmalı mı?” Bu konuda yasaklanmasını istemeyiz ama bunu TikTok kullanıcıları için değil yazılımcıları için istemeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir