Tuğba Ekinci’nin “Erkek Şiddetine Karşı Ses Çıkar” Temalı Konuşması

Tuğba Ekinci’nin “Erkek Şiddetine Karşı Ses Çıkar” Temalı Konuşması

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun, oyuncu Ahmet Kural’a açtığı şiddet şikâyeti ve hakkındaki darp iddiasının ardından şiddeti normalleştirmeye çalışan açıklamalarıyla tepki çeken şarkıcı Tuğba Ekinci “kadına yönelik şiddet” temalı bir televizyon programının konuğuydu. Tuğba Ekinci, daha önce yapmış olduğu açıklamalara açıklık getirmek isterken şiddeti normalleştirmeyi sürdürdü ve bir kez daha tepkilerin odağına yerleşti.

Oyuncu Ahmet Kural’ın şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddialarına ilişkin Tuğba Ekinci’den açıklama gelmişti. Ünlü şarkıcı, Ahmet Kural’ı savunarak, “Küçük çocuk gibi sizin kadar güçlü bir bayana, şarkıcıya bu şikayeti yakıştıramadım” ifadelerini kullanmıştı.

Olayların ardından Habertürk’de yayınlanan ve “Kadına yönelik şiddet” temalı, Nedir Ne Değildir? programının konuğu olan Tuğba Ekinci’nin sözleri yine tepki çekti.

Tuğba Ekinci Programdaki Sözlerine “Bu aslında eğitim ve kültür sorunudur” diyerek başladı”

Gazeteci, Mehmet Akif Ersoy’un moderatör’ü olduğu programda konuşan Ekinci, “Türkiye bu tip olaylardan bir türlü başını kaldıramadı. Nedense biz eğitim bakımından ilerleyemedik. Bu aslında eğitim ve kültür sorunudur” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında ise “Böyle şeylere maruz kalmak isteyemeyen insan kalmaz” ifadelerine şu şekilde açıklık getirdi:

Ayrıca Bakınız:  İstanbul Havalimanı Çalışanına Büyük Çirkeflik

Tuğba Ekinci “Böyle şeylere maruz isteyemeyen insan kalmaz dememin sebebi, bir bayansak erkeklerin üstüne çok gitmemek lazım. Çünkü erkektir sonuçta” ifadelerini kullandı.

Tuğba Ekici, bu açıklamalarının sonrasında sosyal medyadan büyük tepki gördü.

1.

2.

3.

4.

5.

YAZAR BİLGİSİ
Alperen Durmuş
Ne batılı bir bilgin ne de doğulu bir alim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.