arama

Türkiye’nin En İyi Webmaster Forum Siteleri 2020

  • Admin Admin

Herhangi bir hizmet satın almak istediğinizde güven çok önemlidir. Özellikle de internet üzerinden para kazanan bir yayıncı veya geliştiriciyseniz. Sadece bunun içinde değil, bu webmaster siteleri yeni kurduğunuz web siteniz için geri bildirim almak ve kullanıcı deneyimlerini öğrenmek için de kullanabilirsiniz.

Bir web siteniz olmayabilir ve ticaret yapmak istemiyor da olabilirsiniz. Bu aşamada devreye pazarlama kısmı giriyor forumlar markanızı veya ürününüzü pazarlamak için muhteşem fırsatlar sunar. Düşük maliyetli reklamlar verme, sosyal medya danışmanlığı hizmeti alma ve internette karşınıza çıkan hataları çözümleme gibi bir çok fayda sağlayabilir.

Bu yazımızda ticaret yapabileceğiniz veya diğer hizmetlerden yararlanabileceğiniz en güvenilir Türkiye webmaster forumlarından bahsedeceğiz. Listemiz 2019 yılı kendi gözlem ve analizlerimiz sonucunda oluşturulmuştur. Listemizdeki webmaster forum siteleri en güncel ve en çok üyeye sahip köklü forumlardan oluşmaktadır.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan 2019 Türkiye Webmaster forumları 2019 listemize geçelim. Ayrıca, konuyla ilgili düşünceleriniz veya herhangi bir sorunuz olursa bizimle yorumlar kısmından iletişime geçebilirsiniz.

1. WMAraci.com

WMaracı Türkiye’nin en iyi forumları listemizde 1. sırada yer alıyor. Toplamda 371.798 konuya sahip, 2.380.151 mesaj bulunuyor ve üye sayısı ise 99.207. Wmaraci.com 2010 yılından beri insanlara ticari ve daha bir çok konuda hizmet veriyor. Bunun yanı sıra, blog bölümü de mevcut anlık olarak girip içerikleri okuyabilir ve webmaster dünyasındaki kişisel gelişimini sağlayabilirsiniz.

Ancak, her forum gibi WMAracı’da üyeleri konusunda oldukça seçici, herhangi bir dolandırıcılık vakası yaşamamak için her üyeyi kabul etmiyorlar. WMaraci.com’a üye olmak isterseniz sağ üst köşedeki Giriş yap / Kayıt ol seçeneğine tıklayıp gerekli formu doldurup göndermeniz yeterli olacak ve olumlu / olumsuz geri dönüş alacaksınız. Üyeliğiniz onaylanmazsa endişelenmeyin listemizde daha bir çok alternatif mevcut.

2. İyinet.com

İyinet eskisi kadar aktif bir forum olmasa da hala ticaret yapılabilecek güvenilir forumlardan birisi. Yaklaşık olarak 193,436 konu, 1,020,216 mesaj ve 36,040 üyeye sahip. Webmaster dünyasında yeni biriyseniz kesinlikle iyinet.com’u kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun bir kaç farklı nedeni var, sıralayacak olursak;

İyinet yeni üyeleri onaysız bir şekilde kabul ediyor, sizin gibi bir çok yeni webmaster bulunuyor ve ticaret durumu yeni başlayanlar için oldukça uygun. Keza iyinet üzerinde verilen hizmet fiyatları da oldukça makul seviyelerde. Forum üye sayılarının çok fazla olmamasına rağmen iyi bir hizmet alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:  Pin to Pin Site Nasıl Açılır?

3. Webmasterforum.com.tr

webmasterforum yeni başlayanlar için bir çok forumdan çok daha iyi seçenekler sunmaktadır. Bunun nedeni blog paylaşımları konusunda çok yararlı ve kişisel gelişim için azımsanmayacak öneme sahip paylaşımlar yapılmasıdır. Yapacağınız ticaretin yanı sıra kendinizi geliştirmek de zorundasınız dolayısıyla webmasterforum.com.tr sizin için takip edilesi sitelerden.

Kullanmasanız bile kendinizi geliştirmek için siteye bir göz atmanızı tavsiye ederim. İçerisinde toplamda 3,650 konu, 5,454 mesaj ve 1,320 üye bulunduran bu webmaster forumu oldukça güncel içerikler ve ticaret konuları ile dolu desek yanlış olmayacaktır.

4. Webmasterkulubu.com

Webmasterkulubu yeni sayılabilecek bir webmaster platformu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak şimdiden öngörümüz oldukça olumlu. Gelişimi hızla devam edecek ve o da artık köklü webmaster platformlarından birisi olacaktır. Forumun temiz arayüz tasarımının yanı sıra çok fazla kullanıcısı yok, bu birçok insan için olumsuz bir etki yaratabilir ancak olumsuz bakmamak gerekiyor.

Webmasterkulubu.com az üyesi ile kaliteli ticaret hizmeti sunmaktadır. Nedeni ise rekabet oranının forum içerisinde düşük olması bu bir ürünü veya vermek istediğiniz hizmeti özel olarak pazarlama zorunda olmamanız demektir. Yani verdiğiniz hizmet iyi ise ve belirlediğiniz fiyatlar makul ise müşteriler size gelecektir. Forumda yaklaşık 1,513 konu, 3,269 mesaj ve 1,113 üye bulunmaktadır.

5. Webien.net

Webien webmaster platformu ücretsiz script, site tanıtımı ve eğitim setleri konusunda oldukça verimli bir forum. Ayrıca konu tasarımları da oldukça sade ve şık. Ayrıca, Webien.net’e üye olmak için 40 takla atmanıza gerek yok siteye girip kayıt olsa kısmına tıkladıktan sonra forumu doldurun ve gönderin üyeliğinizi doğruladıktan hemen sonra konularınızı açabilirsiniz.

Webien webmaster platformunun içerisinde yaklaşık olarak, 832 konu, 864 mesaj ve 246 kullanıcısı bulunmaktadır. İçerisinde SEO’dan tutunda YouTube’a kadar bir çok konuda içerik bulabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu webmaster forum sitesinin hoşumuza giden bir başka tarafı ise reklamlara boğulmadan içerik paylaşımı yapabilmektir.

Türkiye’nin en iyi webmaster forumu, Türk webmaster forumları 2019, Webmaster platformları 2019 ve webmaster ticaret forumu gibi konularda ki merkanızı giderebildiğimizi umuyorum. İlerleyen zamanlarda yeni güncel forum siteleri oluşturulduğunda listemize kesinlikle ekleyeceğiz ve sürekli güncellemek için elimizden geleni yapacağız.

Konuyla ilgili düşüncelerinizi veya paylaşmak istediğiniz herhangi bir şeyi bize yorumlar kısmından yazmayı unutmayın. Bol kazançlar…

  • hakan
    7 ay önce

    Merhaba güzel makale olmuş bilinmeyen ve yeni webmaster sitelerine yer vermeniz daha hoş olmuş elinize sağlık ilk fırsatda üye olacağım hepsine.

    9
    yorum beğen